Recepty

Řepové brownies

03/12/2017

Kdo mě sleduje už nějaký ten pátek, asi si pamatuje můj první fitfoodmanic blog.

Hezkypěkně na blogeru, kde jsem se postupně dostávala z anorexie, cvičila s Jillian Michaels, byla přesvědčená o tom, že když člověk 6x týdně hodinu cvičí, stačí mu 1700 kcal a tak.

A pak taky fakt, že každý druhý článek obsahoval nějaký recept. Což teď zpětně nechápu, protože když v současné době jednou týdně něco uvařím, hodinu se plácám po ramínku jaká jsem to šikovná inspirativní žena co aspiruje na vydání kuchařky.

Ehm.. Sure, Blanko. Rozhodně. Šikovná.

Každopádně. Předevčírem jsem tak jako můj blogísek sentimentálně procházela, párkrát protočila oči za staré články a párkrát si posteskla nad tím, jak jsem líná prdel a žádné recepty již nepřidávám.
TAKŽE
Než se znovu odhodlám zapnout troubu a vyměnit ovesnou kaši za něco daleko sosifikovanějšího (#odbornétermity), jednou za týden sem přidám jeden ověřený topshit ze starých receptů, který byste si neměli nechat ujít.

Tak. Jsem to vymyslela!

Řepové brownies

Ingredience
350g červené řepy
3 vejce
70g holandského kakaa
80g celozrnné mouky
lžičku prášku do pečiva
100g třtinového cukru
30ml olivového oleje (já použila půl na půl s vanilkovým)
2 lžíce jogurtu
2 hrsti čokoládových penízků/30g čokolády na vaření

Řepu oškrábeme, nakrájíme na kostičky a asi 20 minut vaříme ve vroucí vodě. Uvařenou řepu rozmixujeme na pyré a přidáme všechny ingredience kromě penízků. Do těsta po zamíchání přidáme čokoládu, vlijeme do menší formy a pečeme při 180° 20-30 minut. Necháme vychladnout a brownies jsou hotové!

EASY!

KCAL:

Porce (1/5 koláče): 289kcal, 13T, 45S, 13,5B

No Comments

Leave a Reply